SOLAR NEWS

SOLAR NEWS

SOLÁRNÍ Panely Solární PANELY .CZ


SOLAR NEWS

SOLAR NEWS

Solar news for everyone who is interrested in photovoltaics and renewable energy sources.

Novinky v dotačním programu NZÚ od 4.9.2017 (dotace pro rodinné domy)

Novinky v dotačním programu NZÚ od 4.9.2017 (dotace pro rodinné domy)

Od 4. září letošního roku se otevírají nové možnosti v oblasti dotací pro rodinné domy v rámci programu Nová Zelená Úsporám. Vzhledem na to, že naše firma se specializuje na hybridní fotovoltaické elektrárny, tedy na fotovoltaiku s akumulací, zmíníme zde pouze ty podoblasti podpory, které se týkají fotovoltaických systémů s akumulací elektrické energie.
Více o Novinky v dotačním programu NZÚ od 4.9.2017 (dotace pro rodinné domy) Dotace pro malé, střední a velké podniky na instalaci fotovoltaického systému - OPPIK

Dotace pro malé, střední a velké podniky na instalaci fotovoltaického systému - OPPIK

Od 16.6. do 16.10. 2017 mohou malé, střední a velké podniky žádat o dotaci na instalaci fotovoltaického systému s akumulací díky nové výzvě Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK). Program Úspory energie se zaměřuje na snížení energetické náročnosti podnikatelského sektoru. Účelem tohoto programu je podpořit opatření, které přispívají k úspoře konečné spotřeby energie. Výzva se tedy úzce zaměřuje hlavně na podporu fotovoltaických systémů a akumulace energie.
Více o Dotace pro malé, střední a velké podniky na instalaci fotovoltaického systému - OPPIK Pozvánka na konferenci: Fotovoltaika, akumulace, elektromobilita a nezávislost v praxi

Pozvánka na konferenci: Fotovoltaika, akumulace, elektromobilita a nezávislost v praxi

Rádi bychom Vás pozvali na konferenci Fotovoltaika, akumulace, elektromobilita a nezávislost v praxi, kterou pořádáme v rámci doprovodného programu veletrhu AMPER 2017. Konference se uskuteční 23.3.2017 od 10:00 do 14:00 v Kongresovém centru BVV, sál C.
Více o Pozvánka na konferenci: Fotovoltaika, akumulace, elektromobilita a nezávislost v praxi Dotace pro rodinné domy i pro firmy - Vše vyřeší HOME-GRID

Dotace pro rodinné domy i pro firmy - Vše vyřeší HOME-GRID

V letoším roce je fotovoltaice z pohledu dotací přáno. Lze získat dotaci na fotovoltaický systém pro Váš rodinný dům v rámci programu Nová zelená úsporám a také je možnost pro firmy získat dotaci na akumulaci energie v rámci Programu podpory Nízkouhlíkové technologie, Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK).
Více o Dotace pro rodinné domy i pro firmy - Vše vyřeší HOME-GRID Druhý termín odborného školení zaměřeného na návrh hybridních a ostrovních fotovoltaických systémů pro NZÚ - Studer Innotec a energetického řešení HOMEGRID - 27.-28.4.2016

Druhý termín odborného školení zaměřeného na návrh hybridních a ostrovních fotovoltaických systémů pro NZÚ - Studer Innotec a energetického řešení HOMEGRID - 27.-28.4.2016

Vážení obchodní partneři, rádi bychom Vás pozvali na další termín odborného školení zaměřeného na návrh hybridních fotovoltaických systémů Studer Innotec a také systému HOMEGRID. Účastníci tohoto školení získají osvědčení o odborném praktickém zaškolení a přezkoušení pro práci s hybridními měniči Studer Innotec (série Xtender) a zároveň jim také budou nabídnuty zvýhodněné podmínky nákupu komponentů HFVE - Studer Innotec, zvýhodněné servisní podmínky, technická podpora a systémový software v českém jazyce. Všechyn firmy, které získají výše uvedené osvědčení budou uvedeny v seznamu odborně vyškolených firem. Školení se bude konat ve dnech 27.-28.4.2016 v prostorách Bauerova zámečku (v objektu BVV - Veletrhy Brno, a. s., Výstaviště 405/1, 603 00 Brno) vždy od 9:00 hod. Cena školení je 5 000,- Kč bez DPH. V ceně je zahrnuto ubytování na dvoulůžkovém pokoji (oddělené postele) v hotelu včetně snídaně a parkování. Cena dále zahrnuje 2x oběd v podobě rautu a první večer proběhne řízená degustace vína se sommeliérem.V případě zájmu o jednolůžkový pokoj bude účtován příplatek 500,- Kč bez DPH. Pokud potřebujete rezervovat ubytování na 2 dny, prosím o uvedení této informace do Vaší přihlášky. Sleva za školení v případě účasti 2 osob z jedné firmy: 8 000,- Kč bez DPH.
Více o Druhý termín odborného školení zaměřeného na návrh hybridních a ostrovních fotovoltaických systémů pro NZÚ - Studer Innotec a energetického řešení HOMEGRID - 27.-28.4.2016 HOME-GRID - Vaše vlastní domácí síť

HOME-GRID - Vaše vlastní domácí síť

Chcete se zbavit přílišné závislosti na distributorech elektřiny? Pořiďte si Váš vlastní domácí hybridní fotovoltaický systém HOME-GRID a staňte se částečně nebo zcela nezávislými na platbách za energie. Využívejte na 100% vlastní vyrobenou elektřinu z fotovoltaických panelů a staňte se zcela nezávislými na výpadcích elektřiny. Neplaťte vysoké účty za plyn a elektřinu - buďte chytří a připravte se s předstihem na zvyšování sazeb za rezervovaný příkon. Zkombinujte možnost získání dotace na vlastní fotovoltaický systém s akumulací s možností dosáhnout vyšší míry vlastní nezávislosti a snížením plateb za nákup energií. Všechno to je dnes již možné se špičkovým domácím energetickým systémem HOME-GRID speciálně navrženým pro domácnosti v ČR a na Slovensku.
Více o HOME-GRID - Vaše vlastní domácí síť Odborné školení zaměřené na návrh hybridních a ostrovních fotovoltaických systémů pro NZÚ - Studer Innotec - Zámecké vinařství Bzenec - 23.-24.3.2016 - PLNĚ OBSAZENO! BUDE VYPSÁN DALŠÍ TERMÍN

Odborné školení zaměřené na návrh hybridních a ostrovních fotovoltaických systémů pro NZÚ - Studer Innotec - Zámecké vinařství Bzenec - 23.-24.3.2016 - PLNĚ OBSAZENO! BUDE VYPSÁN DALŠÍ TERMÍN

Firma Solární Panely.CZ, s.r.o. Vás tímto dovoluje pozvat na dlouho očekávané odborné školení hybridních fotovoltaických systémů Studer Innotec. Účastníci školení získají certifikát o odborném praktickém zaškolení a přezkoušení pro práci s hybridními měniči Studer Innotec Xtender a zároveň jim budou nabídnuty zvýhodněné podmínky nákupu produktů Studer Innotec, zvýhodněné servisní podmínky a technická podpora + systémový software v českém jazyce a budou uvedeny v seznamu odborně vyškolených firem. V podvečer 23.3 účastníky zveme na degustaci špičkových moravských vín s odborným výkladem zámeckého sommeliera. Následuje komentováná prrohlídka zámeckých sklepů a procházka výrobním areálem Zámeckého vinařství Bzenec s následným rautem v příjemném prostředí Zámeckého vinařství Bzenec. Ubytování na dvoulůžkových a třílůžkových pokojích v ceně, jednolůžkové pokoje již nejsou k dispozici. Parkování zajištěno.
Více o Odborné školení zaměřené na návrh hybridních a ostrovních fotovoltaických systémů pro NZÚ - Studer Innotec - Zámecké vinařství Bzenec - 23.-24.3.2016 - PLNĚ OBSAZENO! BUDE VYPSÁN DALŠÍ TERMÍN Independent hybrid photovoltaic system with heat pump and heat accumulation to water.

Independent hybrid photovoltaic system with heat pump and heat accumulation to water.

Independent hybrid photovoltaic system with heat pump and heat accumulation to water.
Více o Independent hybrid photovoltaic system with heat pump and heat accumulation to water. Nová povinnost pro firmy instalující fotovoltaické elektrárny!

Nová povinnost pro firmy instalující fotovoltaické elektrárny!

Novela zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, uděluje firmám novou povinnost, kterou je třeba splnit, aby byla oprávněna instalovat fotovoltaické elektrárny, ostrovní solární systémy a hybridní fotovoltaické elektrárny. Konkrétně se jedná o §10d, kde se uvádí, že "osoba oprávněná provádět instalaci vybraných zařízení vyrábějících energii z obnovitelných zdrojů je fyzická osoba, která je držitelem živnostenského oprávnění pro vodoinstalaterství a topenářství, pro montáž, opravy a rekonstrukce chladících zařízení a tepelných čerpadel, pro montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení nebo pro kamnářství a příslušného osvědčení o získání profesní kvalifikace podle zákona o uznávání výsledků a dalšího vzdělávání ne staršího než 5 let."
Více o Nová povinnost pro firmy instalující fotovoltaické elektrárny! Vyplatí se ještě fotovoltaická elektrárna na RD v roce 2014?

Vyplatí se ještě fotovoltaická elektrárna na RD v roce 2014?

Ano i ne. Na tuto otázku je nesnadná odpověď. V původním pojetí kdy uvažujeme klasickou fotovoltaickou elektrárnu FVE se již tato investice určitě nevyplatí a to především z důvodu nulových dotací a také příliš velké závislosti na distribuční soustavě a faktu, že většina klasických FVE dodává za velmi nevýhodných podmínek do sítě většinu vyrobené elektřiny. Určitou vyjímku sice tvoří velké fotovoltaické elektrárny na průmyslových objektech s velkou spotřebou elektřiny, kde je vyrobená energie okamžitě spotřebována. Pro klasické rodiné domy je však výhodnost pořízení běžné FVE již minulostí. Řešením může být jak vybudování nové hybridní fotovoltaické elektrárny HFVE nebo přebudování stávající FVE na nezávislou HFVE, která je schopna spotřebovat téměř veškerou energii v RD.
Více o Vyplatí se ještě fotovoltaická elektrárna na RD v roce 2014? Hybridní fotovoltaika v roce 2014? To jsou úspory, nezávislost a lepší ekonomika!

Hybridní fotovoltaika v roce 2014? To jsou úspory, nezávislost a lepší ekonomika!

Energetická a ekonomická nezávislost se stává v posledních letech tématem číslo jedna. Mít vlastní zdroj vody a elektrické energie je přinejmenším strategické a moudré. Důvodem dnes už není pouze ekonomická výhodnost využívání fotovoltaiky ale také čím dál důležitější vlastní energetická bezpečnost a soběstačnost. Jedna z možností jak se k energetické nezávislosti přiblížit, jsou hybridní fotovoltaické elektrárny (HFVE) nebo ostrovní solární systémy. Hlavním rozdílem mezi hybridní fotovoltaickou elektrárnou a ostrovním systémem je především komfort a spolehlivost.
Více o Hybridní fotovoltaika v roce 2014? To jsou úspory, nezávislost a lepší ekonomika! Hybridní fotovoltaické elektrárny - ideální řešení pro rok 2011.

Hybridní fotovoltaické elektrárny - ideální řešení pro rok 2011.

Hybridní fotovoltaická elektrárna je nejlepším řešením nejen pro ty, kteří ještě solární fotovoltaickou elektrárnu nemají, ale i pro ty, kteří FVE již mají a chtějí efektivně zužitkovat více než obvyklých 30% vyrobené elektřiny pro vlastní spotřebu. Instalace hybridních fotovoltaických elektráren do 30kWp navíc žádným způsobem nebrzdí tzv. "stop stav" na připojování nových fotovoltaických elektráren k distribuční soustavě. Pro pozdější přiznání podpory ve formě zeleného bonusu je nezbytné získat především tzv. "licence na výrobu elektřiny od ERÚ". Hybridní fotovoltaické systémy již v současnosti dokáží být částečně nebo i zcela nezávislé na distribuční soustavě a vzhledem k tomu, že nemusí být přímo připojeny do elektrizační sosustavy, také vůbec žádnou elektřinu do doby získání povolení připojení do sítě nedodávají! Jsou tzv. galvanicky odděleny.
Více o Hybridní fotovoltaické elektrárny - ideální řešení pro rok 2011. Ostrovní systémy

Ostrovní systémy

Ostrovní systémy jsou ideálním řešením pro ty, kteří nemají možnost využívat elektrickou energii dodávanou z distribuční soustavy. Ostrovní systémy jsou tedy vhodné na místa, kde není žádná elektrická přípojka nebo na místa, kam není možné elektřinu zavést. Takovými místy jsou například odlehlé chaty, v karavany a přívěsy, jachty a podobně. I na místech výše zmiňovaných chceme mít stejný komfort jako doma. Většinou zde chceme mít rádio, lednici, televizi, počítač a kutilové zde chtějí jistě používat vrtačku nebo třeba pájku. Všechny tyto spotřebiče a nástroje je možné napájet ze sluneční energie za pomoci ostrovního systému. Dobře navržený ostrovní systém nám zajistí čerpání energie i přes noc.
Více o Ostrovní systémy Solární panely na chaty a chalupy!

Solární panely na chaty a chalupy!

Hitem letošního léta jsou ostrovní systémy se solárními panely na chaty, chalupy, jachty, lodě a jiná místa bez elektrické přípojky. Všechny komponenty máme skladem v Brně. Dodáváme malé i velké solární ostrovní systémy pro místa bez elektrické přípojky. Solární přípojky elektřiny od 230 Wp do desítek kWp. Více v sekci ostrovní systémy.
Více o Solární panely na chaty a chalupy! Ostrovní provoz

Ostrovní provoz

Ostrovní provoz Vám může pomoci v případě, že jste se ocitli bez elektrického proudu. Všechny komponenty potřebné pro ostrovní provoz můžete zakoupit v našem e-shopu. Většinu komponentů máme skladem a rádi Vám navrhneme celý ostrovní systém na míru. Více v sekci ostrovní systémy.
Více o Ostrovní provoz Co předchází pořízení solární fotovoltaické elektrárny?

Co předchází pořízení solární fotovoltaické elektrárny?

Chcete vědět, co předchází pořízení solární fotovoltaické elektrárny? Zajímá Vás proč nezasíláme cenové nabídky hned při prvním kontaktu s klientem? Vše se dozvíte v následujícím článku.
Více o Co předchází pořízení solární fotovoltaické elektrárny? Fotovoltaické elektrárny - návratnost investice

Fotovoltaické elektrárny - návratnost investice

Vrátí se investice do solární fotovoltaické elektrárny? Ano - za cca 8 let.
Více o Fotovoltaické elektrárny - návratnost investice Nové ceny solárních elektráren a solárních panelů

Nové ceny solárních elektráren a solárních panelů

Připravili jsme pro Vás nové, velmi zajímavé ceny solárních panelů, fotovoltaických panelů a stavebnic fotovoltaických elektráren. Více naleznete v sekci E-shop.
Více o Nové ceny solárních elektráren a solárních panelůSolární panely.cz doporučují:

Jarní bundy | Outdoor bundy | Outdoor kalhoty | Street bundy | Rybářské potřeby | Fotovoltaické elektrárne | Solárne elektrárne | Fotovoltaické elektrárne | Ostrovné systémy